„Kriminalisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Havlíčkův Brod zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který v obci nedaleko Golčova Jeníkova vnikl na cizí pozemek, kde napadl padesátiletou ženu a vyhrožoval jí fyzickou likvidací. Muž byl obviněn ze tří trestných činů, a to zločinu vydírání, přečinu porušování domovní svobody a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Jedná se o muže, který byl již v minulosti několikrát soudně trestaný a v současné době má uložené dva podmíněné tresty. Obviněný muž byl na základě rozhodnutí soudu vzat do vazby,“ informovala o případu mluvčí Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina Stanislava Miláčková.

Škola v Přibyslavi se chlubí originálním logem, ale ve škole se rodí i originální nápady.
Školáci z Přibyslavi napsali ministrovi, chtěli delší prázdniny

Jak vysvětlila, muž je obviněn z toho, že v sobotu 14. dubna v dopoledních hodinách palicí poničil dřevěnou branku, vnikl na pozemek u domu, kde se opět domáhal vstupu údery palice do branky. „Padesátiletá žena vyšla z domu a muž šel směrem k ní. Palici držel v rukou a na ženu křičel, že ji jde fyzicky zlikvidovat a požadoval po ní peníze, které jí údajně kdysi poskytnul. Následně muž palici odložil, ale ženu uhodil rukou do ramene. Ženě pomohli její další příbuzní, kteří zabránili dalšímu fyzickému útoku. Ke zranění ženy, které by si vyžádalo lékařské ošetření, nedošlo,“ popsala dramatickou událost policejní mluvčí.

Přivolaná policejní hlídka na místě zjistila, že jednatřicetiletý muž jeví známky opilosti. Zkouška ukázala 1,91 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Po jeho propuštění ze zařízení ho kriminalisté zadrželi.

„Zahájili jsme trestní stíhání jednatřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zločinu vydírání, přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody," uvedl František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestán pro násilnou trestnou činnost, kdy mu byly uloženy podmíněné tresty odnětí svobody, jejichž zkušební doba je do září letošního roku.

Ilustrační foto
Brodští unitáři od dubna nabízí vzdělávání i sňatky

Kriminalisté podle Miláčkové podali státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a policisté ho eskortovali do vazební věznice. „Obviněnému muži za takovou trestnou činnost hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," dodal Šteidl.