Očkuje olejem a používá zubařský rentgen. To jsou slova, která proti jihlavskému veterináři Luboši Kucharovičovi použila na sociální síti Facebook mladá jezdkyně na koních. To se jí ale moc nevyplatilo. Policie ji podezřívá z trestného činu kvůli pomluvě.

„Na konci loňského roku uveřejnila dvacetiletá žena prostřednictvím veřejně přístupné sociální sítě na stránkách jezdecké skupiny na Vysočině nepravdivý komentář k osobě konkrétního veterinárního lékaře. Informace se týkaly zejména zpochybňování jeho odbornosti, lživě popsaných léčebných postupů a zákroků," komentovala případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle informací Deníku mladá žena o veterináři Kucharovičovi na Facebook přímo napsala, že koně očkuje olejem, používá zubařský rentgen a koně neléčí, ale nechává je utratit. „V komentáři veterináře také vulgárně urážela," dodala Kroutilová.

Veterinář se nechtěl vyjadřovat

Deník se pokusil mladou ženu kontaktovat, ta však na výzvu nereagovala. Veterinář Luboš Kucharovič se k případu také nechtěl vyjádřit. „Vůbec to neřešte," odpověděl do telefonu veterinář.

Podle lidí, kteří se pohybují v jezdeckém prostředí, však jde zřejmě o osobní spor. Ostatní mají s veterinářem dobré zkušenosti, což se také objevilo v diskusi na sociální síti pod komentářem podezřelé mladé ženy.

„Můj názor je takový, že Kucharovič ženě dříve opravdu dost pomáhal,. Ona mu teď dluží hodně peněz za ošetření koní. Směrem k panu veterináři bych asi řekla jen to, že za dobrotu na žebrotu. Ale někdo tady zkrátka asi doplatí na svoji proříznutou pusu," řekla žena, která se v jihlavském jezdeckém prostředí pohybuje, nepřála si však zveřejnit své jméno.

Podle policie podezřelá dvacetiletá žena na Facebooku zveřejnila nepravdivé informace, které by mohly značnou měrou ohrozit vážnost veterinárního lékaře a poškodit jej v jeho profesi. Policisté trestní oznámení přijali na konci prosince loňského roku.

„Případ jihlavští policisté začali prověřovat a také začali shromažďovat důkazy. Následně policisté dvacetileté ženě sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení," uzavřela mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.