„Policisté krajského ředitelství na Vysočině přijali postupně několik oznámení o nebezpečném počínání řidiče osobního vozidla Škoda Octavia s pražskou registrací značkou. Vozidlo v tu chvíli projíždělo po dálnici D1 ve směru od Prahy na Brno," řekl vyšetřovatel Karel Marek z odboru obecné kriminality Územního odboru Žďár nad Sázavou.

Řidiči a řidičky postupně oznamovali na policejní linku 158, že řidič Octavie za velmi hustého provozu provádí nebezpečné manévry a že na dálnici dokonce opakovaně zastavil, vystoupil z vozidla a napadal posádky projíždějících vozidel. Do vozidel kopal a poškodil čelní skla i kapoty. Tyto události se měly odehrávat v úterý po patnácté hodině v úseku od 150. kilometru dálnice D1. Řidič navíc svým počínáním úmyslně způsobil dvě dopravní nehody.

Na místo byly okamžitě vyslány policejní hlídky z Dálničního oddělení Velký Beranov, které měly za úkol nebezpečného řidiče co nejdříve zastavit. O události a pohybu vozidla byly informovány také hlídky z Dálničního oddělení Domašov.

Nebezpečné řádění řidiče začalo pravděpodobně již na 150. kilometru dálnice D1, kde řidič měl náhle zastavil svoje vozidlo uprostřed dálnice a donutil tak za ním jedoucí vozidla k tomu, aby prudce zpomalila a zastavila. Sám ze svého vozidla vystoupil, začal křičel a nohou opakovaně kopal do vozidla, které předtím na dálnici vybrzdil. Následně se rozběhl k dalšímu vozidlu, které donutil zastavit, a udeřil do čelního skla vozidla, které rozbil. Napadený řidič z místa v obavě o svůj život raději odjel. Šílený řidič ve svém jednání pokračoval a rozběhl se k dalšímu. Na vozidlo bezdůvodně zaútočil a jakmile se k němu přiblížil udeřil pěstí do kapoty, poté do pravého zpětného zrcátka a nakonec kolenem do pravých předních dveří.

Při své další zběsilé jízdě a svým počínáním nakonec Kazach poškodil celkem sedm vozidel a způsobil hmotnou škodu v celkové výši přes 100 tisíc korun.