„K případu došlo ve středu 5. září kolem půl osmé ráno. Muž v prodejně obchodního řetězce na ulici Horní ve Žďáře nad Sázavou odcizil dvě bonboniéry a z prodejny odešel bez zaplacení. Pracovníci prodejny vše ohlásili policistům z obvodního oddělení ve Žďáře nad Sázavou. Policejní hlídka muže vypátrala a zadržela na území města, a to na náměstí Republiky, kde ležel na lavičce,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté provedenou lustrací zjistili, že se jedná o muže, jenž byl již v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, kdy mu byl v několika případech uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. „Z výkonu posledního nepodmíněného trestu se muž vrátil v lednu letošního roku. V polovině srpna letošního roku mu byl za majetkovou trestnou činnost uložen další nepodmíněný trest odnětí svobody, a to na dobu devíti měsíců. Mimo to mu byl také okresním soudem uložen tříletý trest zákazu pobytu na území okresu Žďár nad Sázavou s předpokládaným koncem v polovině roku 2021,“ doplnila Stanislava Miláčková.

Všechny prohřešky recidivisty policisté zadokumentovali a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. „Dále policisté zjistili, že okresní soud v polovině srpna na muže vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení potřebných úkonů trestního řízení ho policisté eskortovali do věznice,“ sdělila Stanislava Miláčková.