„Žďárským kriminalistům se na základě vlastní operativní činnosti podařilo objasnit drogovou kriminalitu, které se nejen na Žďársku dopouštěl osmadvacetiletý muž z Karvinska. Několikanásobně trestaného recidivistu zadržela policejní hlídka na dálnici při silniční kontrole,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policejní komisař proti muži již zahájil trestní stíhání. Recidivista nejen na Žďársku, ale také na Karvinsku v několika případech distribuoval pervitin. Drogu dalším osobám prodal, v některých případech poskytl několik gramů drogy zdarma, nebo jejich prodej zprostředkoval. „Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl Karel Marek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality ve Žďáře nad Sázavou.

Doprava ve Velkém Meziříčí.
Doprava ve Velkém Meziříčí kolabuje, silnice jsou ucpané

„Další mužovo obvinění padlo ve věci řízení motorového vozidla v době vysloveného zákazu,“ dodala Stanislava Miláčková.

Muž byl zadržen policejní hlídkou minulý týden při silniční kontrole. „Usedl za volant osobního automobilu Škoda, se kterým jel po dálnici ve směru na Brno, ačkoli měl v té době vyslovené čtyři zákazy činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Policisté při kontrole provedli u řidiče také test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na marihuanu a pervitin,“ sdělila Stanislava Miláčková.

Obviněný byl již v minulosti několikrát soudně trestaný. „Odpykal si i nepodmíněné tresty odnětí svobody ve věznici, a to zejména v souvislosti s drogovou trestnou činností a řízením vozidla v době zákazu. Poslední trest, vykonání obecně prospěšných prací a zákaz činnosti, mu byl uložen na začátku letošního dubna. Za uvedenou trestnou činnost obviněnému muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Případ kriminalisté nadále vyšetřují,“ uzavřela Stanislava Miláčková.