Co bylo příčinou jeho smrti? „Záchranáři, kteří dorazili na místo, mu už nemohli pomoci. Muž měl poranění na hlavě. V tuto chvíli, ale nelze říci, zda mají spojitost s jeho smrtí,“ informoval ředitel krajských záchranářů Lukáš Kettner. „Proč zemřel, ukáže až nařízená soudní pitva,“ podotkl žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Dva dny o něm nikdo neslyšel

Lidé, kteří v domě bydlí, Josefa M. dobře znali. A slyšeli jak policisté při ohledání místa mluví o násilném činu.

„Josef chodil do domu za jednou paní. Oba dost pili. Naposled jsem ho viděla na Silvestra. Když jsme se chystali s přítelem před půlnocí ven, ležel opilý na chodbě. Šli jsme proto za jeho známou, aby ho odvedla. Dveře jejího bytu nám ale otevřel nějaký blonďatý chlap, kterého jsme v domě nikdy předtím neviděli. Když jsme mu řekli, co se děje, šel s námi. Řval na toho ležícího muže, ať táhne pryč, byl dost agresivní,“ vzpomínala na nepříjemné chvíle poslední den v roce jedna z obyvatelek domu, která si kvůli strachu o svoji bezpečnost nepřeje zveřejnit jméno.

Dva dny Josefa M. pak v domě nikdo neviděl. „Slyšeli jsme o něm znovu až ve středu, kdy do domu přijeli záchranáři a chvíli za nimi i policisté. Nikdo netušil, co se děje. Až po nějaké době jsem zaslechla, jak se policisté na chodbě baví se sestřičkou. Říkali jí, že by to mohlo být i násilné usmrcení, prý ho někdo uhodil loktem do hlavy,“ řekla mladá žena.

Kriminalisté však odmítají potvrdit, že jde o vraždu. „Příčiny smrti muže a její okolnosti se v současné době prověřují. Musíme počkat na výsledky soudní pitvy,“ sdělil Kubiš.