Co říkáte na obvinění senátora Novotného, že jste součástí konkurzní mafie?

Celá věc je účelová s cílem poškodit dobré jméno mé i Krajského soudu v Brně. Na senátora Novotného jsem podala trestní oznámení. To, co říká, jsou lži a polopravdy. Jestli tvrdí, že já jsem součástí nějakého spiknutí s policií, státními zástupci, dražiteli a kdoví kým ještě, to mi připadá úplně mimo.

Nitky toho zločinného spolčení se údajně sbíhají u vás.

Chce-li pan senátor pátrat po mafiích, jež mají zájem ovlivňovat Krajský soud v Brně, měl by začít ve svém nejbližším okolí a kampaň za své znovuzvolení vést jinými prostředky než podáváním různých trestních oznámení na nevinné osoby. Podle mě je ve vleku zkrachovalých podnikatelů a mnou odvolaných správců konkurzní podstaty.

Jednou z odvolaných byla i konkurzní správkyně Dana Nováková ve firmě Bos. Proč jste ji odvolala?

Měla problémy při zpeněžování movitých věcí firmy. Prodávala něco, co neměla právo prodávat. Poté, co do funkce přišel nový správce konkurzní podstaty, jsme navíc přišli na problémy v účetnictví. Mé rozhodnutí o jejím odvolání z funkce potvrdil i odvolací soud.

Ona ale tvrdí, že jste se jí zbavila proto, že nebyla ochotná přistoupit na prodej areálu Bosu za pouhou třetinu skutečné ceny.

To není pravda. Všechny společnosti, které areál dražily, upozorňovaly na to, že za jí navrhovaných devatenáct milionů je nemožné ho prodat. A také se jí to dvakrát nepovedlo. Nový správce konkurzní podstaty ho pak v dražbě prodal za šest milionů devět set tisíc.

Podle Novákové ale existoval minimálně jeden kupec, který byl ochoten koupit areál Bosu za dvanáct milionů. Proč ho nedostal on?

Jediná vada toho je, že Nováková mi přes mé výzvy nikdy jméno kupce nesdělila.

Není vám ale divné, že firma, která areál koupila za necelých sedm milionů, ho do roka prodala za pětadvacet milionů?

O tom nemám informace. Všechny firmy, které měly o areál zájem, se dražby mohly zúčastnit.

Senátor Novotný upozorňuje na propojení vás, vašich konkurzních správců a vašeho manžela s dražební společností Prokonzulta.

To je lež. S touto firmou nemám nic společného. Jedině to, že můj manžel pro ně jednou přednášel a já jsem se té přednášky také zúčastnila. Rozhodně se nedomnívám, že by tato firma dražila v mých konkurzech více než u jiných soudců. Do výběru dražitele ani nemohu správcům mluvit.