Ulevilo se jí až nyní. Od soudu jí přišlo rozhodnutí, že jsou její věci vyloučeny z exekuce. Ty jí loni na konci září nemilosrdně oblepili exekutoři z Plzně. Nezajímalo je, že s člověkem, kvůli kterému přišli, nemá žena nic společného.

„Bylo to hrozné. Nikdy bych si nepomyslela, že se člověk může do takovýchto problémů dostat. Skončila jsem kvůli tomu na práškách. Měla jsem dlouho psychické problémy, protože každé zazvoněni za dveřmi bytu ve mně vyvolávalo strach, že si jdou pro mé věci. Nikomu bych to nepřála zažít,“ popisuje Dita Pízová své pocity z posledních pěti měsíců.

Co se jí vlastně stalo? Na konci loňského září u jejích dveří nečekaně zazvonili vykonavatelé exekuce. „Udělala jsem tenkrát jednu velkou chybu, neměla jsem je vůbec pouštět do bytu. Oni ale tvrdili, že je musím stejně pustit,“ vzpomíná Pízová na počátek celé soudní tahanice.

Pak už události nabraly rychlý spád. Postupně jí v bytě oblepili exekutorskými nálepkami všechno cenné. Chtěli mi vzít i ledničku a synův počítač. Když jsem se jich ptala, co se děje, řekli, že můj přítel, který se mnou bydlí, dluží peníze,“ chytá se ještě dnes za hlavu Pízová.

Přítel s ní ale nikdy nebydlel, pouze spolu chodili a neměl u ní žádné své věci. Stačilo, že muž u soudu řekl, že mu mají poštu doručovat na adresu Dity Pízové.

Aby jí exekutoři věci neodvezli, musela si matka dvou dětí pro bývalého přítele vypůjčit dvacet tisíc korun. Od chvíle, kdy exekutoři opustili její byt, uplynulo pět měsíců.

„Podali jsme dvě žaloby na odložení exekuce a vyloučení mých věcí z exekuce. Teprve minulý týden mi soud vyhověl,“ oddechla si Pízová. Vyhráno ale ještě nemá. Soudní výlohy sice platit nemusí, ale dvacet tisíc, které dala exekutorům, dosud neviděla.

Z plzeňské exekuční kanceláře Jitky Wolfové se jí dosud nikdo neozval ani neomluvil za exekuční tahanice.

Vyjádření od kanceláře se nepodařilo získat ani Deníku. „Paní Wolfová má právě jednání, ozve se vám,“ sdělila asistentka v kanceláři. Nestalo se.