Osmačtyřicetiletý muž zemřel na rozsáhlá vnitřní krvácení po mnohačetných vnitřních zraněních. Novinářům to řekl vyšetřovatel Pavel Kubiš. "Muž byl doslova ubitý a ukopaný k smrti. Měl desítky ran po celém těle, pitva odhalila mimo jiné zlomená žebra, prasklá játra, poraněné plíce a ledviny," řekl Kubiš. Soud rozhoduje o vzetí pachatelů do vazby.

Vražda se stala v sobotu v podvečer. Na ubytovně podle vyšetřovatelů většina Poláků už od rána intenzivně popíjela vodku. Motiv vraždy zatím nebyl jednoznačně stanoven. Z vyšetřování vyplynulo, že oběť malé a slabé postavy byla pachateli dlouhodobě šikanována a terorizována. "Pachatelé ve věku 42 a 36 let si ze svého spolubydlícího dělali doslova boxovací pytel, dávali mu najevo, kdo je tam pánem," uvedl Kubiš.

O činu policisté uvědomili polskou ambasádu. Mladší z pachatelů byl už v Česku jednou trestán, o jeho případných kriminálních činech v Polsku zatím policisté nemají informace.

Vražda ve Velkém Meziříčí je letos první na Vysočině. "Loni se jich v kraji stalo osm, všechny se podařilo vyřešit," řekl náměstek krajského policejního ředitele Tomáš Martinec.