Petr K. podle obžaloby své družce i jejím dětem vulgárně nadával, děti bil za drobné prohřešky s tím, že jsou nevychované a rozmazlené, nutil je neustále uklízet. Většinou je však bil zcela bezdůvodně. „Děti mimo jiné trestal tak, že je bil po hlavě, tahal za uši, a také za vlasy takovou silou, že jim je vytrhával. Jednu z dívek bil pěstí do hlavy s odůvodněním, že neumí jíst, jí pomalu, je špinavá či má mastné ruce, které jí nejméně dvacetkrát denně kontroloval. Opakovaně ji shazoval z postele, když spala, a dále ji tahal za vlasy takovou intenzitou, až se jí ve vlasech objevila lysá místa," popsala mluvčí Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavu Klára Sklenářová.

Další dvě děvčátka násilník bil do hlavy s odůvodněním, že přinesly ze školy špatnou známku nebo že špatně udělaly domácí úkoly, přičemž jednu z holčiček udeřil s takovou intenzitou, že narazila hlavou do zdi a začala krvácet z nosu. Jeho agresi neuniklo ani čtvrté z dětí, chlapec, který byl bitím trestán i za to, když mu při jídle upadl drobek. Matka, která se své děti snažila bránit a zastávala se jich, byla od muže fackována a tlučena pěstmi do různých částí těla. Kromě toho měla od muže zakázáno se stýkat se svými rodiči, striktní zákaz se vztahoval i na její děti.

Téměř rok trvající fyzická i psychická trýzeň vyvrcholila, když loni v červnu agresor napadl jedno z děvčátek s odůvodněním, že má mastné ruce, chytil ji za tričko a odhodil více než metr daleko. Dítě si při pádu na zem odřelo obličej a jen těsně hlavou minulo zárubeň dveří. „Na námitky své družky, která přiběhla, reagoval tak, že ji chytil pravou rukou zepředu za krk, přitlačil ji ke zdi a svíral jí hrdlo, čímž jí způsobil několik drobných hematomů a otok měkkých tkání," uvedla Sklenářová. Petr K. přestal svoji družku škrtit až po naléhání jedné z dívek a ve vzteku začal demolovat vybavení bytu, načež žena i s dětmi z domu utekla.