K havárii došlo 28. března po dvaadvacáté hodině na žďárském dálničním úseku. Řidička Škody Octavia tam narazila do před ní jedoucího Fordu Tranzit. „Auto po nárazu přejelo do pravého jízdního pruhu. Šoférka tranzitu ale strhla řízení a vrátila se do levého pruhu, kde se znovu srazila s oktávií Zdeňky Hoffmannové. Tranzit se poté otočil a pravým bokem narazil do středových svodidel,“ popsal průběh havárie soudní znalec Zdeněk Mrázek.

Patnáctiletý mladík, který seděl v tranzitu ve třetí řadě u okna, po nárazu do svodidel částečně vypadl z rozbitého okna a naklánějící se auto ho přimáčklo. Těžkým zraněním podlehl v nemocnici. Podle znalce jela obžalovaná v době nehody rychlostí sto dvacet pět kilometrů v hodině. „Řidička z tranzitu jela okolo sto deseti,“ doplnil Mrázek.

Příčinou tragédie byl podle znalce asi mikrospánek. „Při výpovědi žena uvedla, že si na osudný okamžik ani na bezprostřední chvíle po něm nevzpomíná,“ doplnil soudce Jiří Večeřa.

Fordem Tranzit v době havárie cestoval polský lyžařský oddíl. Posádku tvořilo pět dětí a dva dospělí, kteří jeli na soustředění do rakouských hor.