Verdikt už si například vyslechl i jednašedesátiletý řidič kamionu, který zabil 17. července 2006 na dálnici D1 u Velkého Meziříčí tři lidi – bratry ve věku patnáct a dvacet let a devatenáctiletou dívku. Ve vězení bude dva roky.

Šofér tehdy vůz mladých lidí doslova slisoval mezi dva „náklaďáky“. Řidič se podle policie plně nevěnoval řízení, a nevšiml si tak, že před ním zastavují auta, která sjížděla do jednoho jízdního pruhu kvůli uzavírce. Narazil proto do osobního vozu, který natlačil na další kamion. Kromě pobytu za mřížemi odešel muž od soudu i se zákazem řízení vozidel po dobu pěti let.

Rozsudek byl letos vynesen i nad šestatřicetiletým řidičem kamionu. Za smrt svých dvou „kolegů“ na žďárském úseku dálnice D1 byl muž potrestán dvěma roky odnětí svobody s podmínečným odkladem na pět let a zákazem řízení motorových vozidel na sedm let.

Havárie se stala 14. června 2007. Pětadvacetiletý řidič kamionu, jenž jel se svou přítelkyní, píchl kolo. Na pomoc mu přijel třiapadesátiletý zaměstnavatel s druhým kamionem. Poté, co muži kolo vyměnili a píchnuté podsouvali pod „náklaďák“, najel do nich další šofér kamionu. Prý ho oslnilo slunce.

Oba muže tak přimáčkl mezi auta.

------------

Čtěte také: Za smrt Poláka dostala řidička podmínku