Tohle nemůže být pravda! Ten pohodový chlap z naší vesnice? Lidé z Libědic na Kadaňsku nemohou uvěřit, že jejich souseda Viktora Štingla policie obvinila ze zneužití několika dětí. „Nevěřím, že něco takového udělal. On je člověk úplně v pohodě. Kamarádský, sympaťák. Sám má dítě, šestnáctiletého kluka. Celé je to nějaké divné," kroutí hlavou kamarád obviněného Štingla Pavel Kozlík. Ten je zároveň starostou Libědic. „Říká se, že ho rok sledovali. Kdejakého úchyla seberou hned a v tomto případě čekali? To není možné," diví se Kozlík. A stejně tak jeho sousedé.

Jenomže policie má jasno. Kriminalisté z Vysočiny zveřejnili minulý týden podrobnosti k případu Viktora Štin᠆gla, bývalého elitního vojáka. Ten je mimo jiné obviněn ze znásilnění dvou malých dětí, jednou z obětí má být šest týdnů stará holčička z Brna.

Mysleli jsme, 
že seděl za zbraně

V Libědicích se o tom mluví všude. „Nikdo tady u nás tomu nechce věřit," vypráví jedna ze sousedek. „Nesedí nám to k němu. To byste ho museli znát. Byl veselý, ohromně akční. On tedy byl často pryč, pracoval prý v Praze jako nějaká ochranka papalášů nebo tak něco. Když ale přijel, tak si to tady úplně užíval." Její kamarádka vzápětí dodává: „Věděli jsme, že byl nějakou dobu zavřený, ale mysleli jsme, že je to za zbraně. On 
do nich byl nadšenec, takže jich měl asi doma dost."

„Je to hrůza. Nechce se tomu vůbec věřit. Ten chlap byl úplně normální," vykládá další ze sousedů. Podle něj působil Štingl normálním, příjemným dojmem. „Pracovitý, ochotný. Nebyl to žádný morous, který by se stranil. Zúčastňoval se akcí, které jsme tady měli. Před rokem například navařil vánoční guláš pro celou vesnici."

V Libědicích stále žije jeho rodina, manželka se synem. Ta si podle lidí z obce sáhla na samé dno psychických sil. Zvlášť teď, když policie zveřejnila podrobnosti případu.

Viktora Štingla popisují Deníkem oslovení obyvatelé vsi shodně. Byl prý kamarádský pohodář, pracovitý 
a vstřícný. V této době ale současně stále přemítají, jestli opravdu z těch obvinění nemůže být něco pravda. „Jak říkám, nevěřím tomu. Jestli to ale nedej bože udělal, tak u mě jako člověk úplně skončil. V takovém případě ať dostane, co zaslouží," podotýká Kozlík.