„Rekonstrukce sauny byla dokončena a zařízení předáno už koncem roku, nyní ještě dovybavujeme odpočinkovou místnost. Otevřít chceme od 1. února," potvrdil starosta Svratky František Mládek.

V minulosti zařízení v objektu přístavby školy využívala jak veřejnost, tak i sportovci. „Z provozních a zřejmě také asi z finančních důvodů byl provoz sauny téměř před více než pětadvaceti lety ukončen. V pozdějších letech pak už nebyl obnoven. Nejbližší využití podobného zařízení je v Hlinsku, ale to je přece jenom trošku z ruky, hlavně pro děti," řekl starosta. „Nejhorší to bylo právě v zimě, když například děti z mateřské školky musely se svým doprovodem do sauny dojíždět autobusem, což je mimo jiné náročné jak na čas, tak i na finanční prostředky. Teď už to bude jednodušší," poznamenal starosta.

Celková rekonstrukce svratecké sauny vyšla na zhruba tři sta tisíc korun, investiční akci podpořil Kraj Vysočina dotací ve výši šedesát tisíc.

Zrekonstruovaná sauna je ve vlastnictví města, provozovat ji bude základní škola jako jeho příspěvková organizace. Zařízení zahrnuje předsíň, saunu, odpočívárnu, ochlazovací místnost, sprchy a toalety. „Myslím, že sauna bude mít využití, ať už pro sportovce, děti ze školy a školy i zájemce z řad veřejnosti," doplnil František Mládek.