„Policisté se zaměřili také na řádné osvětlení cyklistů, na dodržování ostatních povinností a  pátrali po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," popsala mluvčí krajského policejního ředitelství Dana Čírtková.

Do akce bylo povoláno dvaadevadesát lidí z dopravní, pořádkové a cizinecké policie. „Policisté zkontrolovali v celém kraji 550 vozidel a zjistili jednatřicet přestupků. Čtyřiadvacet z nich vyřešili na místě uložením blokových pokut v celkové výši devět a půl tisíce korun. Sedm přestupků pak předali k vyřízení do správního řízení," uvedla Čírtková.

Tři řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost, ve třech případech policisté zjistili přestupky u cyklistů, kteří jeli na neosvětleném jízdním kole. V sedmi případech neměli řidiči vozidlo v řádném technickém stavu.

Policisté zadrželi i několik podnapilých řidičů. Necelé dvě promile naměřili pětadvacetiletému řidiči, kterého zastavili po půlnoci v havlíčkobrodské Horní ulici. Opilý byl i cizinec, který v úterý večer boural v Pelhřimově na ulici U Stráže. Policisté navíc zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění.

Téměř půl promile nadýchala také řidička škodovky v Tyršově ulici ve Velké Bíteši na Žďársku. Ještě opilejší pak byla řidička VW Golf v Dlouhé Brtnici na Jihlavsku, která nadýchala téměř dvě promile alkoholu.

Na Třebíčsku byli přistiženi tři řidiči s alkoholem v krvi a jeden byl pod vlivem drog. Jeho BMW zastavila hlídka v Čechočovicích. Test však prokázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Pětadvacetiletý řidič přiznal užívání pervitinu i konopí.