¨Jednomu totiž v Pacově zřejmě jeden pachatel poškodil a druhému odcizil osobní vůz.

„Policisté z obvodního oddělení v Pacově dokumentují případ pokusu krádeže osobního automobilu Škoda Octavia. Oznámení jsme přijali ve čtvrtek ráno poté, když majitel zjistil, že se mu vozidlo někdo snažil odcizit," uvedla včera vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle ní policisté na místě zjistili, že neznámý pachatel se v noci ze středy na čtvrtek nezjištěným způsobem vloupal do uzamčeného vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované na parkovišti u domu na Sídlišti Míru v Pacově. „Zloděj se pokusil přes spínací skříňku vozidlo nastartovat a odcizit, což se mu nepodařilo," naznačila mluvčí. Majiteli vozu tím vším ale neúspěšný zloděj způsobil škodu na zámcích auta a spínací skříňce nejméně za pět tisíc korun.

„Na stejném místě zřejmě stejný zloděj v páchání trestné činnosti pokračoval a další vozidlo, které si vybral, se mu už odcizit podařilo," podotkla dále Čírtková. „Jedná se o vozidlo Škoda Octavia černé barvy, které bylo opatřeno registrační značkou 3J3 3355," upřesnila. Tomuto majiteli škodovky vznikla újma nejméně ve výši 120 tisíc korun.

Jak z policejních statistik vyplývá, od začátku letošního roku do konce dubna bylo na Vysočině zadokumentováno padesát případů krádeží osobních vozidel. „V devíti případech se kriminalistům podařilo krádež objasnit a pachatele zadržet," doplnila mluvčí.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se letos počet krádeží osobních automobilů na Vysočině zvýšil o jedenáct procent.