„V obci na Žďársku vnikl v uvedené době do volně přístupného kravína a na krmivo pro dobytek aplikoval dosud nezjištěnou látku. Na následky otravy uhynulo šest dojnic a další čtyři musely být utraceny. Majiteli chovu vznikla škoda za nejméně tři sta tisíc korun. O případu byla informována krajská veterinární správa," uvedla v pondělí mluvčí vysočinské policie Monika Pátková.

Bližší informace však nepodala, vyjádřit se nechtěl ani chovatel, jehož hospodářská zvířata tato událost postihla. „Opravdu k tomu teď nic neřeknu. Vyšetřování ještě neskončilo, takže teď nechci spekulovat, co se skutečně stalo," řekl jen Jaroslav Benc. Případ nechtěli komentovat ani pracovníci jihlavské veterinární správy pro Kraj Vysočina, které policie o události informovala.

„Takovým případem se zabýváme, ale dál vlastně nemáme co říci. Vyšetřování je teprve v počátcích," sdělil krátce Miroslav Tuček, ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví krajské veterinární správy v Jihlavě. Podle policejní mluvčí jsou přesná příčina úhynu zvířat a látka, kterou byly krávy intoxikovány, právě nyní předmětem veterinárního zkoumání.

Stopy na místě činu zajistil kriminalistický technik. Podle mluvčí Pátkové tam ihned po přijetí oznámení vyjeli jak policisté ze žďárského obvodního oddělení, tak kompletní výjezdová kriminalistická skupina.