Vše se mělo odehrát loni 21. srpna u Fajtova kopce ve Velkém Meziříčí. „Ten večer jsem byla s dalšími kamarády z Ukrajiny na bowlingu. Po chvíli za námi přišel i obžalovaný. Nikdy před tím jsem ho neviděla. Dali jsme se spolu do řeči a pak se jeli projet autem,“ uvedla mladá žena.

Jak řekla, dnes už ví, že to byla hloupost. „Vím, že jsem s člověkem, který pro mě byl cizí, neměla nikam jezdit,“ odpověděla na dotaz soudce, který se jí zeptal, proč s ním do auta vůbec nasedla.

Podle Alice V. jeli nejprve ven z města ve směru na Třebíč. „Pak jsem si přesedla za volant a vyrazili jsme na Fajtův kopec. Chtěla jsem mu to tam ukázat, protože u sjezdovky nikdy nebyl. V autě jsme si normálně povídali. Když jsme ale dojeli na místo, zapadla jsem. Za řízení proto sedl znovu Ivan. Když se mu podařilo rozjet, zatočil na lesní cestu,“ pokračovala ve výpovědi žena.

Tam podle poškozené vylezl z vozu, obešel ho a otevřel dveře u spolujezdkyně. „Začala jsem brečet. Tahal ze mě kalhoty i spodní prádlo. Vyhrnul mi i tričko. Kopala jsem a bránila se i rukama. Když viděl, že to nechci, nutil mě k orálnímu sexu. Pořád mi dával hlavu mezi nohy. Nakonec se mi podařilo dosáhnout rukou na klakson a zatroubit. Nikdo to ale neslyšel. Obžalovaný se však lekl a odvezl mě zpět do města,“ dodala žena.

Ivan H. však před soudem tvrdil, že je nevinný. „To, co říká, je lež. Opravdu jsem ji nechtěl znásilnit. Ano, jeli jsme se projet, ale po celou dobu řídila ona. Když jsme jeli za město a pak se vraceli, tak dokonce zastavila. Začali jsme se líbat a hladit. Bylo to dobrovolné z obou stran. Pak jsme jeli k té sjezdovce, tam opět zastavila a znovu jsme se líbali. Najednou ale začala brečet. Nevěděl jsem, co se děje. Ptal jsem se jí, proč pláče, když doteď bylo všechno v pořádku. Neodpověděla mi. Jen jednou zatroubila na klakson. Odvezl jsem ji proto zpátky do města,“ řekl svoji verzi třicetiletý Ukrajinec.

Rozsudek nepadl

Jak navíc dodal, není pravda, že ho obžalovaná viděla ten večer poprvé. „Setkali jsme se už tak dvakrát nebo třikrát, vždy ale ve společnosti kamarádů. S jedním dokonce nějaký čas chodila,“ podotkl.

Soudce nad Ivanem H. rozsudek nevynesl. Hlavní líčení bude pokračovat v pátek 10. dubna.