Tří loupeží se dopustil teprve patnáctiletý mladík, další čtyři případy loupeží a krádeží má na svědomí čtyřčlenná skupina pachatelů ve věku od 19 do 21 let.

„U jejich aktivit dokonce asistovalo i jedno dítě mladší patnácti let,“ uvedla žďárská policejní mluvčí Jana Martincová.

Nezletilé chlapce si jako cíl svých loupeží vybíral patnáctiletý hoch ze Žďáru. Po čtyřech svých obětech požadoval vždy peníze a cennosti. Když neuspěl, nutil je ukázat obsah kapes i batohů, zabraňoval jim v chůzi a jednoho chlapce navíc fyzicky napadl. „V jednom případě svíral při oslovení chlapců v ruce železnou tyč,“ dodala Martincová s tím, že mladík způsobil škodu za celkem 361 korun.

To čtveřice mladých mužů byla při své trestné činnosti ještě agresivnější a způsobila větší škody. Krádežemi a loupežemi si přišla na věci za 15 tisíc korun. K prvnímu případu došlo 31. srpna odpoledne v ulici Komenského, kde mladíci neváhali okrást sedmdesátiletou seniorku.

Skupinka má na kontě také vloupání, a to do objektu sportoviště v ulici Komenského; 6. září v noci odtud odcizili krabice s alkoholickými nápoji. „Bylo proti nim zahájeno trestní stíhání. Za loupež mohou být potrestáni odnětím svobody na dobu dvou až deseti let. Za majetkovou trestnou činnost jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ sdělila Martincová.