S rozsudkem není spokojena státní zástupkyně Iveta Eichlerová. „Navrhovala jsem horní hranici trestu ve výši patnáct let, takže si ponechávám lhůtu na odvolání,“ řekla. Naproti tomu odsouzený muž rozsudek přijal. Soud přihlédl k tomu, že se přiznal a svého činu lituje. „Červenák byl sice již sedmkrát trestně stíhán, ale vždy se jednalo o majetkovou trestnou činnost a nikdy o násilnou,“ připomněla předsedkyně senátu Halina Černá.

Osudného večera potkal Červenák před jedním z jihlavských supermarketů spolu s Petrem Švandou známou Danu Fišerovou v doprovodu později zavražděného Pidaniče. Všichni čtyři už byli opilí. Švanda někde ukradl láhev fernetu a společně se přesunuli do přístřešku pro cyklisty. „Červenák mi řekl, že mě miluje, ale já ho odmítla. Dříve jsme spolu chodili, ale byl věčně opilý a bil mě, tak jsem s ním skončila,“ řekla Fišerová.

Podle ní se opilí muži začali bavit bodáním nožem do dřevěné desky stolku. Švandovi se najednou zdálo, že Pidanič příliš upíjí z fernetu, a po potyčce ho srazil pěstí k zemi. Fišerová se Pidaniče snažila přesvědčit, aby s ní odešel, ale ten se rozhodl zůstat. „Ráno jsem se dozvěděla, že je Jáno mrtvý. Měl by dostat doživotí za to, co udělal,“ prohlásila Fišerová.

Podle soudu se další události odehrály tak, že došlo k hádce a rvačce. Červenák vzal nůž a bodl Pidaniče opakovaně do krku. „Nikde jinde než na krku neměl bodné zranění. Většina z osmnácti úderů byla smrtelná,“ poznamenala v závěrečné řeči Eichlerová.

Podle znalců měl v době smrti Pidanič v krvi pět promile alkoholu a zemřel do pěti minut po útoku. Ani včasná pomoc by mu podle nich už nepomohla.