K prvnímu opilému muži vyjížděli policisté v pátek 12. června večer. Povaloval se u podniku v Chotěboři na Havlíčkobrodsku a slovně napadal ostatní. „Také poškodil část zařízení venkovního posezení, čímž majiteli vznikla škoda kolem jednoho tisíce korun,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Dechová zkouška ukázala 2,28 promile alkoholu. „Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání i nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnila k případu Rázlová.

Vírská nádrž.
Dobré zprávy z povodí: hladiny řek na Vysočině klesají, vodní nádrže se plní

Další dva pánové popíjeli v neděli 14. června. Prvním z nich byl jednapadesátiletý muž ze Žďárska, který se ve Velké Bíteši opil natolik, že nebyl schopný samostatné chůze. „Naměřená hodnota dechové zkoušky byla 3,47 promile alkoholu,“ sdělila Rázlová s tím, že také tohoto opilce odvezli na vystřízlivění.

Alkoholové trio pak zakončil podobně opilý šestatřicetiletý muž v Třebíči. „Při pokusech o chůzi padal, choval se agresivně a osoby v okolí slovně napadal. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,15 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Stejně jako předchozí dva i on putoval na záchytku.

Živel nešetřil ani dům a zahradu Martiny Sáblíkové.
Povodně odnesla i Martina Sáblíková, uklízet jí pomáhali hasiči či fotbalisté

Kromě ostudy je teď čekají i oplétačky se zákonem. „Budou se před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku,“ dodala Rázlová.