Michal Kisiov, Tomáš Zavřel, ale i Jakub Doležal navíc měli problémy s alkoholem. Všichni tři prošli Protialkoholní záchytnou stanicí v Jihlavě. Zavřel hned dvakrát. Na záchytce jednou pobyl také bývalý přítel Petry Patrik Černý. Za pobyt na záchytce všichni dohromady dluží kolem patnácti tisíc korun.

Jakub Doležal, který je obviněn z toho, že vraždě dívky přihlížel, nijak jí nepomohl 
a pomáhal s odklízením jejího těla, byl naposledy na záchytce třináct dní před vraždou. Důvodem převozu na záchytku bylo podle informací Deníku, že napadal rodinné příslušníky. V dechu měl bezmála dvě promile alkoholu. Doležal byl během záchytu agresivní a těžko zvladatelný.

Tomáš Zavřel putoval na záchytku dvakrát. Poprvé 
v prosinci 2011. Naměřeno mu bylo 1,39 promile alkoholu 
v dechu. Důvodem záchytu bylo, že rozbil výlohu ve městě. Podruhé byl zachycen loni v dubnu, protože na ulici fyzicky napadal jiného člověka. Zavřel tehdy dechovou zkoušku odmítl. Navíc nespolupracoval a projevila se u něj značná agresivita.

Patrik Černý loupil

Patrik Černý, bývalý přítel patnáctileté Petry, kterému hrozí deset let za loupežná přepadení, skončil na záchytce loni 15. září poté, co před jihlavskou diskotékou Ponorka ještě s jiným mladíkem brutálně napadl a oloupil jiného hosta klubu. O případu Deník informoval ve čtvrtek.

Černý tvrdil, že si nic nepamatoval, protože byl opilý. Že mohl mít výpadek paměti, není vyloučeno, protože měl tehdy v dechu 2,93 promile alkoholu. Také on se na záchytce choval agresivně.

Michal Kisiov, který se přiznal, že Petru vyhodil z okna a pak ji se Zavřelem zavraždili, byl na záchytce loni na začátku května, protože ničil veřejný majetek. Na záchytce se choval arogantně a byl agresivní. Podle informací Deníku dokonce vyzýval zasahující policisty k bitce takzvaně na férovku. Také on byl těžko zvladatelný a odmítal se podřídit podmínkám na záchytce. V dechu mu naměřili 1,33 promile alkoholu.

Michal Kisiov se v té době třetím rokem na Zemědělské akademii v Humpolci učil na instalatéra. Loni 17. září ale studium ukončil. Kisiov měl totiž třetí ročník opakovat. „Byl to typický záškolák. Během každého studijního roku nastřádal až sto neomluvených hodin. To se také projevovalo na jeho prospěchu. Kvůli neomluveným hodinám byl neustále pod hrozbou vyloučení ze školy," řekl Deníku ředitel školy Otakar Březina. Kisiov byl ve škole spíše uzavřený. Kázeňské problémy měl na internátu, kde se choval hrubě a byl drzý.