Ti se pohybovali na území republiky protiprávně, navíc v úterý po půlnoci natankovali u čerpací stanice na 122. kilometru dálnice D1 pohonné hmoty a  odjeli bez zaplacení. „K tankovacímu stojanu přijel vůz VW Golf s mezinárodní registrační značkou. Řidič natankoval, nasedl do auta a poté odjel, aniž by zaplatil," popsala policejní mluv- čí Dana Čírtková.

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov podezřelé vozidlo zatavili hned na 146. kilometru dálnice ve směru na Brno.

„Uvnitř auta se nacházeli tři cizinci, kteří u sebe neměli žádné doklady, jimiž by byli schopni prokázat svoji totožnost. Na místo byla proto přivolána hlídka cizinecké policie," uvedla Čírtková.

Vzhledem k tomu, že bylo zapotřebí zjistit totožnost mužů a existovalo podezření, že se po republice pohybovali protiprávně, byli všichni zajištěni. „Policisté zjistili, že se jedná o muže ve věku 22, 29 a 37 let – státní příslušníky Gruzie, kteří se snažili přes ČR vycestovat do Rakouska. Muži měli zažádáno o azyl v Litvě," sdělila mluvčí Čírtková.

Policisté tedy zahájili řízení o předání osob zpět do Litvy, jelikož Gruzínci jsou žadateli o azyl v této zemi.

„Cizinci byli ve středu v noci eskortováni do Zařízení pro zajištění cizinců v Bělé Jezové," řekl k případu Oldřich Chaloupka, vrchní komisař odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.