Nehodu podle obžaloby zavinil třiačtyřicetiletý Pavel Rezler. Muž je obžalován hned ze tří přečinů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Potrestán může být až osmi lety vězení.

„Je třeba vyslechnout ještě dalšího svědka, který by mohl okolnosti nehody více osvětlit," zdůvodnil odročení předseda soudního senátu Jiří Večeřa.

Nehoda se stala 17. listopadu 2015 po čtvrté hodině ranní. Felicii, jež havarovala na cestě k Jimramovu, řídil Rezler. Jel příliš rychle a nedržel se pravého okraje silnice, auto pak v prudké zatáčce dostalo smyk, který řidič nezvládl. „Při výjezdu ze zatáčky narazil do svodidla a zábradlí mostu přes říčku Fryšávku. Auto se odrazilo a zůstalo stát na svahu u cesty," popsala nehodu Dana Čírtková, mluvčí policie. Následky byly fatální, při nehodě zemřel teprve osmnáctiletý mladík. Ostatní tři cestující skončili se zraněními v nemocnici.

Test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal u řidiče felicie Pavla Rezlera přítomnost pervitinu. Soud však zatím nemá definitivně jasno v tom, kdy se do jeho těla droga dostala. Rezler totiž u soudu tvrdil, že dva dny před nehodou žádné drogy nebral a pervitin užil až po tom, co auto bouralo, než přijela záchranka a policisté. „Byl jsem tak otřesený z toho, co se stalo, že jsem si to dal," řekl Rezler. Uvedl také, že ho přitom ostatní účastníci nehody viděli. Výpovědi jednoho z nich, co u soudu už svědčil, ani dalšího, náhodného svědka to ale nepotvrdily.

Ani rozbor krve obžalovaného, kvůli zjištění množství drogy v krvi, po nehodě nemohl určit jednoznačně, jestli ji Rezler užil až po jízdě, nebo řídil už pod jejím vlivem. Státní zástupce proto požádal o výslech dalšího svědka jednoho z cestujících v bouraném autě, co se zatím k soudním jednáním nedostavil. Na jeho výpovědi trvala i obhájkyně obžalovaného Rezlera.

Policisté přivolaní k nehodě navíc zjistili, že Rezler neměl za volantem co dělat, protože měl rozsudkem žďárského okresního soudu zakázáno řídit motorová vozidla. Vůz neměl ani platnou technickou prohlídku, zato měl značky z jiného auta.

Auto Rezlerovi půjčil jeden z účastníků nehody. S mladíkem, který nehodu nepřežil, se neznali, Rezler ho potkal náhodou a domluvili se, že ho sveze. Po cestě k Jimramovu se prý řidič lekl policejního auta u „benzinky", kam mířili, a tak sjel na polní cestu. „Jel agresivně, chtěli jsme, ať přibrzdí, v autě byla panika," popisoval majitel auta osudovou jízdu.

Rezler u soudu litoval toho, co způsobil. Při jednáních byli i členové rodiny mladíka, kteří se s jeho smrtí stále vyrovnávají. „Je to pro nás těžké, už aby to nějak skončilo," řekla se smutkem hochova matka.