Rozsudek je pravomocný. Vyjádřila se k němu mluvčí brněnského soudu Klára Belkovová. „Odvolání obžalovaného bylo krajským soudem zamítnuto,“ informovala bez dalších podrobností mluvčí. Sedmapadesátiletý Manoušek by měl v nejbližších dnech či týdnech dostat od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu. Může sice ještě využít dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, to je ale mimořádný opravný prostředek, který nemá odkladný účinek na již pravomocně uložený trest.

Jedna z nejtragičtějších dopravních nehod na Vysočině loňského roku se stala 6. června kolem druhé hodiny odpoledne na 128. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno u obce Meziříčko na Žďársku. Deník o nehodě informoval. Nehodu zachytily bezpečnostní kamery. Ze záběrů je patrné, jak se řidič ve Škodě Octavia nebezpečně přiblížil k dodávce s přívěsem s rumunskou státní poznávací značkou, až do přívěsu narazil. Dodávka po střetu dostala smyk a převrátila se na svodidla. Ze záběru je patrné, že z útrob dodávky vylétlo lidské tělo.

Video, které zachycuje tragickou dopravní nehodu:

Zdroj: Se svolením ŘSD

Následky srážky byly fatální. Dva mrtví na místě, třetí člověk zemřel v nemocnici druhý den. V nemocnici skončili dva těžce zranění, kteří nehodu přežili. Šlo o řidiče a jeho spolujezdce. Oba byli připoutaní. Ostatní, kteří zemřeli, seděli na zadních sedačkách bez připoutání. „Cítím se vinen a upřímně toho lituji. Vůbec nevím, jak se to stalo,“ prohlásil před jihlavským soudem servisní technik Manoušek. Technickou závadu na autě, které řídil, znalci vyloučili.

Tragická nehoda na 128. kilometru dálnice D1 u Meziříčka na Vysočině.
Za zabití tří lidí na dálnici u Meziříčka půjde řidič na tři roky do vězení

Kromě tříletého nepodmíněného trestu dostal i sedmiletý zákaz řízení. Mimo jiné mu polehčovalo to, že prohlásil u soudu vinu a doložil asi třicetiprocentní spoluodpovědnost poškozených, kteří nebyli v době nehody připoutaní. Významně mu ale přitížil fakt, že několik měsíců po tragické nehodě na dálnici ho policie přistihla na jiném místě při řízení pod vlivem alkoholu a bez řidičáku.