Před soudem v úterý vypovídala bývalá přítelkyně napadaného černocha Martina Dokoupilová. „S přítelem jsme přišli do baru ve chvíli, kdy tam už byli obžalovaní. Sedli jsme si kousek od nich, protože nikde jinde nebylo místo. Pana Pavlidise jsem znala už ze školy, ty dva jsem ale viděla poprvé v životě,“ řekla šestatřicetiletá žena.

Po chvíli se podle ní začal do jejího přítele jednačtyřicetiletý Jindřich Cink navážet. „Řval na něj, ať vypadne, ať táhne pryč. Když šel přítel na záchod, namířil si to za ním. Slyšela jsem, jak křičí, že toho černocha stejně jednou zabije,“ vzpomínala žena.

Podle ženy z baru odešli dříve, než plánovali. „Víte, už se to nedalo psychicky vydržet. Kdyby tam ti muži nebyli, určitě bychom poseděli mnohem déle. Báli jsme se ale, aby nás třeba fyzicky nenapadli. Při odchodu za mnou přišel pan Říha a omlouval se mi. Pan Pavlidis jim totiž domlouval, ať se chovají slušně,“ doplnila Martina Dokoupilová.

Když odcházeli, Jindřich Cink podle svědkyně hajloval. „Viděla jsem ho, jak zvedal ruku, a zaslechla jsem, že křičel ‚Heil‘,“ dodala.

U soudu vypovídali také mladíci, kteří se zapletli do rvačky se třemi obžalovanými před diskotékou Sedmička. Tam se totiž muži přesunuli z Bowling baru.

„Viděl jsem je, jak v klubu stáli na schodech u záchodů a bránili tak lidem ve vstupu na ně. Pak najednou vyšli ven a začala hrozná mela. Vůbec nevím, kdo to začal, ale pošťuchovalo se tam mezi sebou několik lidí,“ vzpomínal na noc z 23. na 24. listopadu dvacetiletý Michal Chytka.

Pětatřicetiletý Leonidas Pavlidis

Do bitky se zapletl i Luboš Něrgeš. „Ani nevím, jak jsem se tam ocitl. Jen si pamatuji, že jsem se pošťuchoval s Leonidisem Pavlidisem, kterého jsem znal od vidění. On mi pak roztrhl tričko. Ani si nevzpomínám, jestli mě uhodil. Řekl bych ale, že mi dal ránu do obličeje,“ vypověděl mladík.

U středečního líčení nebyl přítomen ani jeden z obžalovaných. Jindřich Cink a David Říha se nemohli dostavit kvůli pracovní vytíženosti a Leonidas Pavlidis se omluvil pro nemoc. Soud bude pokračovat na začátku ledna, kdy budou vyslechnuti další svědci.

-------------

Čtěte také: Cink mě přinutil hajlovat a pít pivo na ex