Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti je obviněn jedenatřicetiletý bratranec zemřelého D. H. „Na základě odborných vyjádření jsme dospěli k závěru, že ze zbraně vystřelil obviněný. Navrhneme proto státnímu zástupci, aby na něj podal obžalobu,“ vysvětlil policista Pavel Kubiš.

Kriminalisté provedli také vyšetřovací pokus. „Díky němu i výsledkům odborných expertiz z oboru balistiky a fyzikálně-chemické expertizy jsme zjistili, že devětadvacetiletý muž se nemohl zastřelit sám. Zbraň byla totiž podle výsledků při výstřelu od těla vzdálena více, než by mohl muž natáhnout ruku,“ nechal se slyšet vyšetřovatel případu.

Vesta muži život nezachránila

Vyšetřování trvalo půl roku. „Byl to velmi složitý případ. Obviněný s námi vůbec nespolupracoval. Využil svého práva a nevypovídal. Když se po několika měsících rozhodl mluvit, tvrdil, že je nevinný,“ sdělil kriminalista. „Navíc u incidentu nebyli žádní přímí svědci,“ doplnil.

K neštěstí došlo 10. března v ranních hodinách. „Oba muži byli podnapilí. Měli v krvi okolo jednoho promile alkoholu. Devětadvacetiletý P. H. byl zasažen jednou střelou ze samonabíjecí pistole do hrudníku,“ připomněl Pavel Kubiš.

Když bylo vyšetřování na začátku, objevily se zprávy, že bratranci zkoušeli neprůstřelnou vestu. „Vesta tuto funkci neplnila, i když tak mohla vypadat, nejednalo se o oděv chránící před zásahem střelnou zbraní,“ podotkl.

Lékařka po příjezdu na místo neštěstí ihned zahájila resuscitaci. „Po chvíli ji však ukončila. Zjistila, že u muže už jsou patrné známky úmrtí,“ sdělil tehdy ředitel krajských záchranářů Lukáš Kettner. O tom, zda je jedenatřicetiletý muž vinen, rozhodne v příštích měsících soud. Hrozí mu až pět let za mřížemi.