Soud rozsudek nevynesl. „Líčení bylo odročeno za účelem dalšího dokazování. Pokračovat bude v dubnu," informovala mluvčí žďárského okresního soudu Klára Sklenářová.

Líčení se konalo za zavřenými dveřmi, předsedkyně senátu Blanka Jeňková na návrh státní zástupkyně veřejnost z hlavního líčení vyloučila. „Vzhledem k tomu nebudeme k případu podávat žádné informace," uvedla Sklenářová. Jak dodala, veřejné bude až vyhlášení rozsudku.

Obžalovaný Vojtěch Š. čekal na začátek soudního jednání ukrytý pod kapucí. Soud mladého muže viní z toho, že nejméně v jednom případě pohlavně zneužil nezletilou dívku, i když věděl, že je mladší patnácti let. Jak obžaloba uvádí, líbal se s ní a osahával ji na prsou. Od děvčete si rovněž nechal provádět orální sex. To se stalo v obci ve žďárském okrese o prázdninách v roce 2013.

Předtím, v květnu a červnu 2013, s dívkou komunikoval prostřednictvím internetové sociální sítě Facebook. Podle obžaloby zneužil Vojtěch Š. vlivu, který na školačku měl. Opakovaně ji přemlouval, aby se vyfotografovala nahá a fotografie svých prsou a genitálií mu pak poslala. Dívka na to přistoupila, a nejméně třináct takových svých fotografií muži poskytla. Na některých z nich byla ve spodním prádle, na jiných svlečená.

Mladík od děvčete intimní fotografie žádal výměnou za své vlastní pornografické fotky sám jí totiž poslal minimálně třináct fotografií svého ztopořeného penisu.

Pokud bude Vojtěch Š. shledán vinným, může být za pohlavní zneužití dítěte mladšího patnácti let potrestán až osmi roky vězení. Na Žďársku jsou případy pohlavního zneužití spíše výjimkou, policisté jich v okrese loni vyšetřovali devět, v roce 2013 šest. „Často to jsou i případy, jejichž aktéři jsou nezletilí oba, oba se tedy dopouštějí trestného činu. Sexuální styk s osobou mladší patnácti let je vždy pohlavním zneužitím, a to i tehdy, když k němu dojde s jejím souhlasem. Pachateli hrozí trest až osm let vězení," řekla policejní mluvčí Monika Pátková.