Loni údajně v Brně unesli vietnamskou ženu, za níž pak od rodiny žádali výkupné, nejdřív půl milionu korun, pak tři sta tisíc. Ženu asi 16 hodin se zastávkami vozili autem po jihu Moravy a Vysočině a dopustili se na ní sexuálního násilí. Hrozí jim až 12 let vězení.

Událost se podle vyšetřovatelů stala loni v srpnu. Muži chtěli získat peníze na zaplacení svých dluhů a rozhodli se je vymoci únosem Vietnamky. Domnívali se, že Vietnamci mají peníze a že nebudou volat policii. Při předání balíčku pak oba zadržela policie.

Muži se dnes k činu přiznali, Andel však odmítl, že ženu svlékal a osahával. Prý ji jen držel za ruce. Čech připustil osahávání a vniknutí prstem do ženiny vaginy. Záhy si prý uvědomil, co dělá, a oblékl ji. Oba zdůraznili, že mladé ženě nechtěli ublížit. Chtěli ji prý jen zastrašit, aby v telefonu při komunikaci s rodinou budila dojem tísně, a oni peníze dostali.

K soudu přišla i oběť obžalovaných, v době únosu devětadvacetiletá. Uvedla, že nepožaduje žádné odškodnění. Chce jen, aby se oba muži dostali do vězení. Obvinění se jí omluvili, Čech se omluvil své rodině.