Nejvyšší soud už Kuncův případ řešil v roce 2010. Tehdy zrušil devítiletý trest a poslal Kunce na šest let do vězení za vydírání. Soudům na Vysočině zároveň nařídil, aby znovu projednaly Kuncův podíl na napadení sanitáře z patologie. Jihlavská pobočka brněnského krajského soudu znovu uznala Kunce vinným také z návodu ke zločinu těžkého ublížení na zdraví a uložila mu souhrnný trest osm let vězení.

Proti poslednímu verdiktu podal Kunc znovu dovolání. Tvrdil v něm, že soudy postupovaly svévolně a hodnotily důkazy v extrémním rozporu s provedenými důkazy. Zpochybnil také věrohodnost svědků. Nejvyšší soud ale označil dovolání za zjevně neopodstatněné. Verdikt padl nedávno bez veřejného jednání. Nyní má Kunc už jen spíše teoretickou možnost podat ústavní stížnost.

Útok na sanitáře

Kunc podle pravomocného rozsudku zastrašoval konkurenci a uchyloval se i k vydírání. Cílem bylo získat co nejvíce zakázek. Podle dřívějšího vyjádření státního zástupce provozoval „kšeft s mrtvými a pozůstalými“. Napadení sanitáře patologie z nemocnice v Novém Městě na Moravě se odehrálo v roce 2008. Sanitář odmítl spolupracovat s Kuncovou pohřební službou. Kunc proto najal dva muže, kteří ho, maskováni kuklami, přepadli, zbili železnými tyčemi a způsobili mu těžká zranění.

Na místo zbitého sanitáře pak nastoupil dvaadvacetiletý mladík, jenž byl původně zaměstnán u Kuncovy pohřební služby. Poté zřejmě Kunce přednostně informoval o zemřelých a předával pozůstalým kontakty na jeho firmu. Podle kriminalistů se prokázalo, že po změně sanitáře se počet zakázek pro pohřební Kuncovu službu několikanásobně zvýšil.

Kunc prý navíc vyhrožoval majitelům konkurenčních firem tím, že jim nechá zapálit nebo vyhodit do vzduchu auta. Vydíral také novoměstského hrobníka, jenž na jeho nátlak podal trestní oznámení na konkurenční pohřební službu. Dále vydíral dva muže, kteří si museli vzít v bance úvěr na tři sta tisíc korun. Peníze pak dali Kuncovi.