Při domovní prohlídce policisté mimo jiné zajistili pervitin, marihuanu, léky, injekční stříkačky a prostředky i chemikálie na výrobu drog, ale také spreje. „Muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu poškození cizí věci,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí žďárského policejního oddělení obecné kriminality.

Zadržený muž nyní čelí obvinění z toho, že v průběhu loňského roku do poloviny letošního ledna vypěstoval rostliny konopí, z nichž získal drogu marihuanu. Dále vyráběl pervitin, který měl nejenom pro svou potřebu, ale prodával jej i dalším lidem.

V některých případech drogu dával jako protislužbu. Léky k výrobě drog si obstarával sám, případně prostřednictvím jiných osob. „Další obvinění muže padlo ve věci sprejerství. Na různých místech ve Velké Bíteši, a to nejméně v osmi případech, vytvořil až metrové černé nápisy, přičemž se jeho terčem staly sloupy, kontejnery nebo kryty elektrorozvaděčů,“ doplnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že případ kriminalisté nadále vyšetřují a obviněnému za uvedenou trestnou činnost hrozí až pět let vězení.