Čtyřiašedesátiletý řidič osobního automobilu Volkswagen Golf tam jel Radniční ulicí ve směru k ulici Dukelská. U jednoho z domů ale přejel do levé poloviny vozovky, kde narazil do levého boku osobního vozidla Land Rover Range Rover, jehož šofér zastavil při okraji silnice, aby se vyhnul právě nebezpečně manévrujícímu golfu.

Motorista, který kolizi zavinil, sice na místě nehody zastavil, následně ale odjel a pokračoval v jízdě k ulici Dukelská a následně ulicí Tyršova. Tam mu jeho další řádění zatrhla hlídka novoměstských policistů. „U řidiče byla na místě provedena dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní - 3,13 promile alkoholu v dechu. Opakovaným měřením byla zjištěna hodnota 2,98 promile alkoholu. Řidiče policisté vyzvali k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil v nemocnici v Novém Městě na Moravě,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Strážci zákona silně opilému výtečníkovi na místě zadrželi řidičský průkaz a rovněž mu zakázali další jízdu. Dechová zkouška u šoféra roveru měla negativní výsledek. „Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši šedesát tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení a řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Dana Čírtková.