To si ale muž přesně naplánoval. „Jak vyplynulo z provedeného šetření, muž běžel po polní cestě směrem k rybníku Krabašák. Při běhu měl s sebou na vodítku psa. Muž pozoroval ženu, která do této lokality chodí pravidelně běhat. Chvíli běžel v určité vzdálenosti za ní, ale pak se zřejmě vydal jinou trasou a na ženu počkal na odpočinkovém místě, které je tvořené dřevěným posezením v lokalitě Králův kopec,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muž na záznamu je tak podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. „V případě, že by někdo muže na zveřejněném záznamu poznal, případně měl informace k jeho aktuálnímu pohybu, může kontaktovat linku tísňového volání 158,“ vyzvala veřejnost Dana Čírtková.

K incidentu došlo 21. února odpoledne. Muž je asi 180 centimetrů vysoký. Oblečený byl do zimní prošívané bundy tmavě modré barvy. Na sobě měl černé sportovní tepláky na běhání a černé sportovní boty. Na hlavě měl pletenou šedou čepici s černým lemem. Pes, kterého měl s sebou, je krátkosrstý světlé až bílé barvy. Mohlo se jednat o plemeno podobné rasy jako labrador, případně nějakého křížence. Pes měl tmavý obojek.