Zatím posledním členem náboženské sekty v Kuroslepech na Třebíčsku, který se svěřil se svými zážitky, byla osmatřicetiletá Lucie z jižní Moravy. Popsala, jaké kruté tresty a zacházení v sektě zažila. Její vyprávění je v mnoha ohledech šokující. Deník uvedl zpovědi tří bývalých členů sekty a všichni popisují násilí a brutalitu ze stany duchovní vůdkyně Ladislavy Kujalové Jurové.

Vzhledem k absolutní uzavřenosti sekty dosud chybělo svědectví nezávislého člověka. Většina oslovených lidí z Kuroslep a okolí tvrdila, že o násilí nic neví a informacím od bývalých členů moc nevěří.

To se ale teď změnilo. Když Deník na konci listopadu zveřejnil příběh Lucie, ozvala se žena, která se odhodlala zveřejnit své zkušenosti. Stala se tak prvním nezávislým svědkem mimo sektu. „Vím o koho jde. Tu ženu z článku (Lucii) jsem ihned poznala a věřím tomu, co říká. V sektě jí říkali Margit a myslím, že byla opravdu týraná, a jsem ráda, že ze sekty odešla," svěřila se žena, která nechce uvádět své jméno ani bydliště. I po letech se bojí reakcí lidí ve svém okolí.

Křik i rány pěstí

Ještě jako čtrnáctiletá dívka docházela s kamarádkou do sekty na keramický kroužek. „Tuto možnost nám tehdy nabídla guru a moc se nám líbila," vzpomíná žena. Na kroužku byly obě dívky asi pětkrát. „Bylo nám řečeno, že si můžeme vyrábět cokoli. Tak jsem si vyrobila hrneček s kočičkou. Guru se to nezamlouvalo a tehdy mi Margit řekla, že na rozkaz guru musím udělat jiný výrobek," popisuje žena.

Jenže dívka si tehdy prosadila svou. „Když guru zjistila, že nevyrábím, co ona nařídila, hodila Margit na schody. Když se zvedla, tak jí dala sevřenou pěstí ránu do obličeje," vzpomíná po letech žena.

Guru měla Margit (Lucii) nadávat do debilů a vyhrožovala jí dalším trestem. „V ten okamžik jsme se s kamarádkou sebraly a raději odešly. Pak jsme tam dlouho nešly. Margit byla moc hodná a milá, měla jsem ji ráda. Několikrát jsme ji chtěli po tomto incidentu navštívit, ale bylo nám řečeno, že má moc práce. Pak už jsme ji nikdy neviděli," popisuje svou osobní zkušenost žena.

Vzpomíná si i na jejího manžela, který s Margit v sektě žil. „Vyprávěla nám, že by chtěli mít děti, ale guru jim to zakázala, protože prý nejsou dost hezcí a neměli by hezké děti," potvrzuje informace Lucie, která se ve své zpovědi svěřila, že v klášteře dvakrát potratila.

Žena tvrdí, že si i po letech na všechno dobře pamatuje. „Jsou prostě věci, na které nezapomenete, a navíc už jsem zase takové dítě nebyla. Zpětně si vzpomínám, že guru byla ochotná a vstřícná, ale zřejmě jen na oko. Jeden čas chodila i za mojí babičkou, která je katolička a přesvědčovala ji, aby můj bratr chodil k nim na doučování různých předmětů, protože je ve škole slabý. Bratr tam byl jen dvakrát a potom brečel, že už tam chodit nebude. Nikdy ale neřekl proč," svěřila se žena.

Před pár dny se na to po letech bratra zeptala a zjistila, že přestože tehdy chodil do čtvrté třídy, tak mu guru už v té době dohazovala svou dceru.