Oběma případy se zabýval Krajský soud v Brně. „Odvolací soud se zabýval odvoláním poškozeného, který byl, pokud jde o náhradu škody, okresním soudem odkázán na řízení ve věcech občanskoprávních. Nově bylo rozhodnuto tak, že obžalovaný musí poškozenému uhradit škodu ve výši šedesát tisíc korun. Jinak zůstává původní verdikt nezměněn,“ informovala mluvčí brněnského krajského soudu Klára Belkovová v případu muže s lepidlem.

Událost se stala letos 15. ledna krátce po jedenácté hodině večer před bytovým domem v ulici Nový dvůr v Bystřici nad Pernštejnem. Obžalovaný vandal nanesl na přední kapotu, čelní sklo, sklo větracího okna levých předních a levých zadních dveří a střechu osobního auta Škoda Octavia vteřinové lepidlo. Tím majiteli vozu způsobil škodu šedesát tisíc korun. Co vandala k činu vedlo, není jasné. Informace o případu Deník zjistil ze stručné soudní databáze. Vandala policie obvinila z poškozování cizí věci, hrozil mu až jeden rok vězení.

O útoku mačetou na reproduktor, k němuž došlo loni v červenci během zahradní oslavy narozenin v Hrotovicích, Deník už dříve informoval. „Muž byl tehdy pod vlivem alkoholu. Jeho chování bylo důsledkem nespokojenosti se situací kolem jeho bydliště s hlasitou hudbou,“ uvedl k činu šéf třebíčských žalobců Jaroslav Nemeškal. Událost se stala v ulici Bří Lohnických 2. července kolem půl jedenácté večer v prostorách Hospůdky Na Ranči.

Muže policie obvinila z výtržnictví a poškozování cizí věci. Kauzou se zabýval Okresní soud v Třebíči. Ten obžalovaného nakonec uznal vinným a jako trest mu uložil patnáctitisícovou pokutu. Mačeta, s níž na hosty oslavy muž zaútočil, propadla státu. Odvolací soud pak rozhodl, že obžalovaný musí za zničený reproduktor poškozenému majiteli zaplatit necelý deset tisíc korun.

Deník v původním článku zmínil, že se událost obešla bez zranění. Na to reagovala čtenářka s tím, že „útočník" rozhodně nešel na oslavu ohrožovat lidi, ale se záměrem něco provést s hlasitou hudbou, tedy reproduktorem, která už byla k nevydržení. „Právě kvůli neustálému porušování nočního klidu a otočeným reflektorům do oken rodinných domů nás donutilo omezit i rodinné návštěvy přes víkend. A že se incident obešel bez zranění? Útočníka, jak jej nazýváte, nebo zúčastnění nazývají, osazenstvo shodilo ze schodů a zkopali do bezvědomí. Ležel na ulici v kaluži krve a opilci do něj chodili kopat, než přijela sanitka. Měl i přeraženou čelist. Takže bez zranění se událost rozhodně neobešla. Tohle přeci jen tak přejít nejde. Samozřejmě chápu, že mačeta nebyla úplně šťastná volba,“ napsala Deníku žena s iniciály M. Š.