Součástí silniční kontroly bylo i odborné měření na přítomnost alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami.

„Oba testy vykázaly pozitivní výsledek. Naměřená hodnota dechové zkoušky byla 0,66 promile alkoholu a také opakovaná měření vykázala obdobné hodnoty. Test na drogy ukázal pozitivní výsledek na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Doplnila, že policisté řidiči na místě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, přičemž nadále provádějí šetření.

Dalšího šoféra pod vlivem drog zastavili žďárští policisté tentýž den před osmou hodinou večer v ulici Palachova. Test ke zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který šestadvacetiletý řidič podstoupil, byl v tomto případě pozitivní na kokain. Policisté šoféra vzápětí vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž dotyčný souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali.

„Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy, nebo z trestného činu,“ doplnila policejní mluvčí.