Při dopadu narazil do zaparkovaného Renaultu Laguna a Renaultu Espace. „Druhé zmiňované auto bylo navíc nárazem odraženo na odstavenou Škodu Felicia,“ informoval mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Auto skončilo po dopadu na střeše

Příčinou dopravní nehody byla podle strážců zákona rychlá jízda šestnáctiletého mladíka. „Při jízdě pravotočivou zatáčkou dostal na mokré vozovce smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci. Vůz skončil po dopadu na střeše,“ popsal průběh hrozivě vypadající nehody policejní mluvčí.

Při havárii nebyl nikdo zraněn. „Dechová zkouška na alkohol byla u mladíka negativní,“ doplnil. Způsobená škoda na čtyřech vozech je vyčíslena na dvě stě čtyřicet pět tisíc korun.

Lidé, kteří po nehodě procházeli kolem autosalonu, jen nevěřícně kroutili hlavou. „Ten borec musel jet, jak se lidově říká, jako prase, když prorazil a úplně zlikvidoval plot včetně těch tújí, co tady rostly. A vážně se tomu klukovi nic nestalo?“ nemohl uvěřit pětatřicetiletý Pavel ze Žďáru nad Sázavou.

„To měl teda štěstí, ten favorit je dost zdemolovaný. Ale tak hlavně, že to v rámci možností dobře dopadlo, lidi zase mají aspoň o čem mluvit,“ dodal.