Řidič nereagoval na výzvy k zastavení a dokonce se na jednu z hlídek snažil najet. "Přitom narazil do služebního vozidla a poškodil ho," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. U obce Ořechov krátce před půl jednou odpoledne řidič zastavil a utekl.

Do oblasti vyrazily dostupné policejní hlídky a do pátrací akce byl nasazen také policejní vrtulník i policejní kynologové se služebními psy. "Vzhledem k tomu, že se v místě pátralo po nebezpečném pachateli, který najížděl na policisty a nereagoval na výzvy k zastavení, bylo prvořadým úkolem ho co nejrychleji zadržet. Policisté proto v místě úplně uzavřeli silnici I/37 mezi Osovou Bítýškou a Křižanovem a na silnicích v okolí obcí Kadolec, Ořechov, Heřmanov a Březejc kontrolovali všechna projíždějící vozidla," uvedla Dana Čírtková.

Muže se policistům krátce po patnácté hodině podařilo zadržet a byl umístěn do policejní cely. Obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. "Okresní soud ve Žďáře nad Sázavou podanému návrhu vyhověl a rozhodl o jeho vzetí do vazby. Devětadvacetiletý cizí státní příslušník byl eskortován do vazební věznice do Brna," dodala mluvčí policie Dana Čírtková.

Novoměstská nemocnice.
Nový dětský pavilon poprvé otevřou veřejnosti