Nebezpečný recidivista, který je souzen za mafiánské praktiky v pohřebnictví, poslal na začátku letošního roku stížnost na kriminalistu Inspekci Policie České republiky. Podle informací Deníku vadil Kuncovi postup Pavla Kubiše, jenž vedl šetření jeho případu.


Odvolali se


Inspekce však po několikaměsíčním prověřování došla k závěru, že policista se žádného z trestných činů, ze kterých ho třiatřicetiletý recidivista vinil, nedopustil. Stížnost, kterou si proti výsledkům inspekce Radek Kunc podal, byla brněnským státním zastupitelstvím zamítnuta. „Vyhodnotili jsme ji jako nedůvodnou a případ byl odložen,“ podotkl tamní mluvčí Hynek Olma.


Bývalý řidič žďárské pohřební služby Anubis například tvrdil, že po něm měl kriminalista chtít statisícové úplatky za to, že celý jeho případ smete ze stolu. „Dokonce jsem mu měl prý vyhrožovat tím, že pokud se nepřizná, seženu proti němu falešné svědky,“ řekl Pavel Kubiš.


Jak uvedl, Radek Kunc překročil svými lživými obviněními únosnou mez. „Jsem zvyklý, že zločinci chtějí naši práci zpochybnit a mě nebo mé kolegy čas od času obviní z něčeho, co není pravda. To, k čemu se ale snížil pan Kunc, už bylo i na mě moc. Nikdy jsem po něm žádné peníze nechtěl a nikdy jsem ho nevydíral. Postupoval jsem vždy podle zákona. Chci, aby si za ty lži, co o mně prohlásil, nesl následky,“ vysvětlil důvod podání trestního oznámení žďárský kriminalista.


Verdikt vynesený v září nad Radkem Kuncem, který od loňského července „sedí“ ve vazební věznici v Brně, stále nenabyl právní moci. Proti sedmiletému trestu totiž podal odvolání jak obžalovaný, tak i státní zástupce. Věcí se tak bude znovu zabývat pobočka Krajského soudu v Jihlavě. Tam případ putoval už po březnovém rozsudku žďárského soudu.

Vývoj kauzy Radka Kunce

Únor 2008 Jako druhý sanitář nastoupil na novoměstskou patologii dvaadvacetiletý Lukáš S. ze Žďáru nad Sázavou.
25. března 2008 Prvního sanitáře Jaroslava Z. z novoměstské patologie napadli ve Žďáře dva maskovaní muži s železnými tyčemi.
Červenec 2008 Kriminalisté zatkli řidiče pohřební služby Radka Kunce, který byl obviněn z vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a uplácení. Obvinění se dočkal i Lukáš S., a to z braní úplatků. Kunc šel do vazby.
26. ledna 2009 Kunc stanul společně s Lukášem S. před soudem. Proti dvaadvacetiletému mladíkovi soudce trestní stíhání podmínečně zastavil.
23. březen 2009 Soud poslal Kunce na sedm a půl let za mříže. Státní zástupce i obžalovaný se později odvolali.
10. červen 2009 Případ projednával Krajský soud v Jihlavě. Celou věc vrátil zpět do Žďáru a musí být vyslechnuti další svědci.
14. září 2009 Žďárský soud poslal Kunce na sedm let za mříže. Proti verdiktu se opět odvolaly obě strany.