Zraněný šofér putoval do novoměstské nemocnice. Řidič nadýchal při zkoušce na alkohol 2,61 promile. Navíc neměl za volantem co dělat, ani kdyby byl střízlivý. „Policisté při kontrole zjistili, že osmatřicetiletý řidič nyní nevlastní řidičské oprávnění,“ uvedla vysočinská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nehoda se stala v sobotu 7. října navečer na cestě mezi Chlumětínem a Svratkou. „Řidič Fordu Fiesta po projetí mírné zatáčky přejel do protisměru, kde se čelně střetl s automobilem Škoda Octavia. Řidič fordu se při dopravní nehodě zranil a byl záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Těžké zranění utrpěla jeho čtyřiapadesátiletá spolujedoucí, jež byla transportována do brněnské nemocnice,“ uvedla mluvčí policie. U devětapadesátiletého řidiče octavie provedená dechová zkouška požití alkoholu vyloučila.

Vedení radnice předalo vozidla zástupcům tří hasičských sborů.
Nové auto si odváželi hasiči z Olešné, Slavkovic a Petrovic

Policisté dopravní nehodu a veškeré její okolnosti dále prověřují. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila policistka Jana Kroutilová.