Dopravní nehoda se stala ve středu 27. září kolem deváté hodiny ranní na silnici I/19 u obce Obrataň na Pelhřimovsku. Na místo vyjely nejbližší policejní hlídky. Policisté zjistili, že řidič tahače s návěsem projížděl po silnici ve směru od obce Obrataň a jel směrem na obec Lejčkov. "Na železničním přejezdu za obcí Obrataň ale nerespektoval světelné signály přejezdového zabezpečovacího zařízení, svítící střídavě červeným světlem, nerespektoval ani zvukové signály přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak," konstatovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Ilustrační snímek
Vandal vryl do dveří rýhu

Ve vlaku tou dobou cestovalo pětadvacet osob. Souprava narazila do zadní části návěsu nákladního automobilu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci na místě ošetřili řidiče nákladního vozidla a jednoho cestujícího z vlaku bez nutnosti převozu do zdravotnického zařízení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši téměř 2,5 milionu korun. Silnice zůstala v místě dopravní nehody po celý den zcela neprůjezdná, neboť se na ni vysypal převážený náklad - ocelový granulát v pytlích.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení, řidiče nákladního vozidla zadrželi a umístili ho v policejní cele. Ve čtvrtek 28. září byl obviněn ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Muž je stíhán na svobodě.