„Svým jednáním způsobil škodu téměř osmdesát tisíc korun. K jednomu z prvních případů, které jsou třicetiletému muži ze Žďárska kladeny za vinu, došlo v polovině letošního února v jednom z havlíčkobrodských kulturních zařízení. Pachatel využil příležitosti a odcizil z odložené kabelky peněženku s finanční hotovostí. Nestřežených okamžiků pak využil ještě několikrát, a to jak v prodejnách, kulturních či sportovních zařízeních, kde se zaměřil na odložené batohy, tašky a kabelky,“ vyjádřila se policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Recidivista řádil nejen na Havlíčkobrodsku, ale také na Pelhřimovsku. „Zde ze sportovního zařízení odcizil dámskou peněženku s doklady a finanční hotovostí, a dále vnikl do objektu podniku, kde odcizil finanční hotovost. V některých případech muž využil řádně nezajištěných domů, kam vnikl a odcizil mimo jiné peněženky, notebook, mobilní telefon nebo hodinky,“ popsala jeho další skutky policejní mluvčí.

Pěstí rozbil automat

V Havlíčkově Brodě rozbil recidivista pěstí výherní automat. Tím majiteli způsobil škodu pohybující se okolo třiceti tisíc korun. Policisté při prověřování jednotlivých případů postupně zjistili, že jde o jednoho pachatele. Toho kriminalisté nakonec zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání. „Třicetiletý muž byl obviněn ze zločinu krádeže a přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci“, vyjmenovala Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. „ Za uvedenou trestnou činnost muži hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala.

Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán. Naposledy mu byl v únoru roku 2017 uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, z něhož se na svobodu vrátil v říjnu loňského roku.