„Cílem pachatele se stala prodejna, novinový stánek 
a opravna. Celková škoda, kterou muž způsobil, se vyšplhala na necelých padesát tisíc korun," uvedla včera jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dotyčný nyní čelí podezření z přečinu krádeže spáchané vloupáním a přečinu poškození cizí věci, upřesnila ještě mluvčí.

Obviněný není policii neznámý. „Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán. Letos v dubnu mu byl uložen soudem trest obecně prospěšných prací, které dosud nevykonal. Již po necelém měsíci po odsouzení se ale dopustil další trestné činnosti," poznamenala Kroutilová.

V polovině května se 
v noci vloupal do prodejny 
a sebral tam peníze. O necelý měsíc později se v noci vkradl do opravny, odkud si odnesl peníze, notebook, elektrodoplňky a autorádia. „Dále si z provozovny odnesl LCD televizor a DVD přehrávač, které zde měli jejich majitelé v opravě," vyjmenovala policejní mluvčí. Třetí krádeže se dopustil v polovině června. Kolem půlnoci se neúspěšně pokusil vloupat na Štefánikově náměstí do novinového stánku.

Celková škoda, která vznikla odcizením věcí, přesáhla částku čtyřicet tisíc korun. Dále ale dotyčný muž také poničil vybavení vykradených objektů, čímž vznikla ještě škoda necelých deset tisíc korun.