Muž maskovaný v obličeji opět lákal děti pod různými záminkami do auta. Na Jihlavsku se stalo už několik podobných případů. Policisté zatím nevyslechli k novým případům svědky, ale předpokládají, že jde stále o jednoho pachatele. Novinářům to dnes řekl kriminalista Pavel Peňáz.

"Před zahájením a po skončení vyučování jsou zesílené policejní hlídky v okolí základních škol," dodal Peňáz. Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Minulý týden oslovil maskovaný muž v tmavém oblečení školačku v blízkosti budovy základní školy v Jihlavě. Další dva podobné případy se odehrály u budovy základní školy na Polensku. "Muž chlapcům sliboval sladkosti a hračky a lákal je do vozidla. Chlapci z místa utekli, k fyzickému kontaktu s dětmi nedošlo," uvedla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté informovali o případech místní samosprávy a vedení základních škol. "Muž má na sobě tmavé oblečení, je většinou maskován na obličeji šálou nebo šátkem. K oslovení dětí dochází v blízkosti budov základních škol před začátkem nebo po skončení vyučování za blíže neurčeným účelem," popsala mluvčí.

Podobný případ se stal loni začátkem prosince v Lukách nad Jihlavou. Maskovaný muž tam v blízkosti školy vystoupil z vozidla tmavé barvy a před dítětem se obnažil. Chlapec z místa utekl.