Mladíci se v sobotu 27. února odpoledne seznámili na ulici ve Žďáře nad Sázavou se starším mužem. „Nabídli mu, že mu seženou marihuanu a muž souhlasil. Po obstarání drogy s ním odešli do jeho bytu, kde marihuanu společně kouřili. Během návštěvy hostiteli z bytu odcizili finanční hotovost kolem 70 tisíc korun," sdělil vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. Do bytu se pak zloději vrátili ještě týž den před půlnocí, kdy je majitel znovu dobrovolně pozval dál.

„Pachatelé opět využili situace a ukradli další peníze, tentokrát přes 60 tisíc korun. Všechny odcizené peníze následně prohráli v herních automatech," dodal Uhlíř.

Oznámení o krádeži přijali policisté 28. února. Na místo oznámení vyjeli policisté obvodního oddělení. Muž jim potvrdil, že ke krádeži peněz skutečně došlo, ale pachatele skutku nezná a v den činu je potkal poprvé. „Vzhledem ke špatnému psychickému stavu poškozeného, mu policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu a lékařka rozhodla o jeho převozu do nemocnice," uvedla Pátková.

Policisté s kriminalisty na základě popisů podezřelých začali po pachatelích pátrat. Úspěšní byli už za dva dny, kdy se jim podařilo pachatele dopadnout. Jedná se o dva mladíky ze Žďárska ve věku 16 a 19 let.

„Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání staršího z nich pro přečiny krádeže a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchané ve spolupachatelství. Proti mladšímu z pachatelů je vzhledem k jeho věku trestní řízení vedeno samostatně," řekl policista Radek Uhlíř, vedoucí žďárských kriminalistů.

Mladíci jsou v současné době stíháni na svobodě, v případě prokázání viny hrozí devatenáctiletému obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let, mladšímu pak poloviční trest.