Žďárským kriminalistům se ho podařilo zadržet 30. dubna, tedy den po posledním a nejbrutálnějším útoku. Policisté nyní zveřejnili informace o všech loupežných přepadeních.

K prvnímu útoku došlo 22. března v části „Vodojem“ ve Žďáře nad Sázavou. „Pachatel si tehdy vyhlédl starší ženu, která procházela kolem tamních garáží. Zezadu se na ni vrhl, povalil ji na zem a sebral jí kabelku,“ popsal incident žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Scénář byl stejný v pěti případech, v jednom útočník ženu nenapadl, ale „pouze“ okradl. „Stalo se to na stejném místě jako první útok. Žena za sebou uslyšela kroky a otočila se, při tom však zakopla a upadla. Když ležela na zemi, vzal jí mladík kabelku a utekl,“ vysvětlil kriminalista.
Na Vodojemu došlo k pěti ze šesti útoků. Poslední případ se udál 29. dubna v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. „Tento útok byl nejbrutálnější.

Pachatel při přepadení strčil do jednašedesátileté ženy, která v důsledku toho spadla z asi dvanáctimetrového srázu,“ uvedl Pavel Kubiš.
K útokům docházelo přímo za bílého dne, poslední případ se stal dokonce v půl deváté ráno.

„Mezi lidmi se už šířila panika. Na dopadení pachatele jsme proto intenzivně pracovali. Při akci jsme spolupracovali i s policisty z obvodního oddělení ve Žďáře nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě. Mladík se před námi schovával, po posledním útoku odjel do Bystřice. Do Žďáru se ale vrátil a nám se ho tu podařilo zadržet,“ sdělil kriminalista.

Devatenáctiletý pachatel, který ženy starší šedesáti let podle svých oslov okrádal, protože byl v tíživé finanční situaci, sedí v současnosti ve vazební věznici v Brně. Pokud ho soud uzná vinným, může ve vězení strávit až deset let.