Obviněný muž je podezřelý z vraždy ženy, která byla minulý týden v úterý ráno nalezena mrtvá v nelegálně provozované herně na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou. „Při prvotním ohledání těla bylo zřejmé, že třiapadesátiletá žena zemřela násilnou smrtí. Na místo byli vysláni kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří v úzké součinnosti se svými kolegy z územního odboru Žďár nad Sázavou celý den pracovali na místě činu, zajišťovali důležité stopy a prováděli šetření v okolí místa činu s cílem, co nejdříve vraždu objasnit a zadržet pachatele,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ve čtvrtek policisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání tohoto zločinu. „Vyšetřovatel v pátek zahájil jeho trestní stíhání a obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Současně podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. V sobotu proběhlo před soudem vazební řízení. Obviněný muž putoval v sobotu večer do vazební věznice v Brně,“ informovala Čírtková.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně výjimečný trest.

„K tomuto případu prozatím nebudeme v průběhu vyšetřování poskytovat žádné bližší informace, abychom nemařili účel trestního řízení,“ doplnila policejní mluvčí.