Ve správním řízení za to dostala pokutu patnáct set korun. K tomu musí ještě zaplatit poplatek jeden tisíc korun za správní řízení. Pro Šárku, která si přivydělává roznáškou novin a letáků, je to výrazný zásah do jejího měsíčního rozpočtu.

„Je to likvidační. Navíc jsem zjistila, že dám dalších několik stovek za splátkový kalendář. S pokutou navíc nesouhlasím a podám odvolání na krajský úřad,“ uvedla Gadzioková. Rozhodnutí úřadu tak není pravomocné.

Ilustrační foto.
Zloděj ze stavební buňky v Bystřici ukradl nářadí za více než padesát tisíc

Podnět k přestupkové komisi podalo Obvodní oddělení Policie ČR ve Velkém Meziříčí.

„Důvodem je chování paní, která měla být k policistům vulgární a sprostá,“ uvedla už dříve krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Gadzioková trvá na tom, že se jen snažila upozornit na to, že policisté v její ulici, kde bydlí i jeden z policistů, zaháleli. Šárka Deníku Vysočina popsala, že se policisté před domem koulovali a poté zašli do domu, kde se zdrželi několik desítek minut.

Šárka se proto rozhodla vyzkoušet pozornost policejní hlídky tím, že si sedla do je jejich služebního auta. Podle ní tam seděla šestatřicet minut, než si toho policisté všimli.

„Když to zjistili, tahali mě ven a nadávali mi,“ vzpomíná Gadzioková, která na policisty podala stížnost. Tu řešil policejní odbor vnitřní kontroly. Závěr Šárku nepotěšil.

Ilustrační snímek. Parkování.
Ve Žďáře přibudou další parkovací místa. U autobusového nádraží

Policisté prý ve službě nezaháleli. V domě byli proto, že se udělalo manželce policisty špatně a potřebovala pomoc. Policisté si nakonec stěžovali na údajné vulgární chování Gadziokové, která jim měla nadávat. Přestupková komice rozhodla, že se dopustila přestupku proti občanskému soužití tím, že policisty hrubě urazila na cti. Usednutí do auta komise vyhodnotila ve smyslu občanského soužití jako schválnost.

„Je to nespravedlivé. Oni mě taky uráželi, ale jejich chování řešili jejich nadřízení, takže samozřejmě nic nezjistili, proč taky,“ míní Gadzioková. Ta se obrátila na Policejní prezidium, aby celou věc prověřilo. Zatím odpověď nedostala. (rm)