Jako jedno z prvních se varování objevilo na webových stránkách Velkého Meziříčí a také Nového Města na Moravě. „Předpokládáme, že informace bude i součástí hlášení veřejného rozhlasu, protože všichni občané internet nesledují," vyjádřil se místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.
„Už jsme to vyvěsili na webové stránky," uvedl v pátek před polednem také bystřický starosta Karel Pačiska.

V novoměstské nemocnici už od minulé neděle na anesteziologicko-resuscitačním oddělení leží osmapadesátiletý muž z Moravce na Velkomeziříčsku, který se otrávil alkoholem s vysokým obsahem metylalkoholu. „Pacient je stále hospitalizován na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a jeho zdravotní stav je i nadále velmi vážný," potvrdil v pátek odpoledne mluvčí nemocnice Roman Kratochvíl.

Protože kriminalistům se záhy podařilo zjistit, že závadný alkohol pocházel od sedmatřicetiletého podnikatele Miloše Straky z Bobrové na Novoměstsku, který byl následně vzat do vazby, apelují na další spotřebitele, kteří z tohoto zdroje mohli alkohol koupit. „Pokud lidé, firmy nebo spolky nakupovali alkohol od soukromého podnikatele Miloše Straky, podnikajícího v režimu osoby samostatně výdělečně činné v obci Bobrová 285, IČ: 18117902, DIČ CZ531223160, měli by nakoupený alkohol s etiketami Likérky Drak zlikvidovat, nebo si jej nechat před konzumací nechat otestovat v odborné laboratoři," informovala Dana Čírtková. „Může se jednat o alkohol – vodku jemnou v lahvích o objemu 0,42 litru nebo stejný alkohol v plastových barelech o obsahu 6 litrů, ale také o jiný druh lihovin s etiketou Likérky Drak," upřesnila mluvčí.

Při domovních prohlídkách totiž kriminalisté zajistili velké množství podezřelého alkoholu, který byl jednak uložen v barelech a jednak ve skleněných lahvích. Zajištěný alkohol bude postupně podroben testům na zjištění obsahu metylalkoholu. „V souvislosti s vyšetřovaným případem tedy znovu apelujeme na širokou veřejnost, aby lidé v žádném případě nekonzumovali podezřelý rozlévaný alkohol, který získají z neověřených zdrojů ani žádný alkohol, který je opatřen etiketami výrobce Likérka Drak. Pokud mají lidé tento neověřený alkohol i z jiných zdrojů ještě doma, měli by ho raději zlikvidovat," dodala Dana Čírtková.