Auto stálo odstavené na travnaté ploše vedle hlavní silnice na ulici Hrotovická, v blízkosti areálu firmy Tedom, ve směru výjezdu z Třebíče.

„Pachatelé přijeli v sobotu 5. března k odstavenému automobilu Peugeot Boxer těsně před pátou hodinou ráno. Kolem peugeotu nejprve obcházeli, opakovaně odjeli a zase se vrátili. Nakonec zastavili na silnici vedle odstaveného vozidla, peugeot zapřáhli, jeden z pachatelů do něho nastoupil a třináct minut po páté hodině ráno s odcizeným vozidlem taženým za automobilem pachatelů odjeli směrem z Třebíče," popsala krádež policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vůz byl v bílé barvě s černou přední maskou a černou ochrannou lištou na bocích kabiny procházející přes spodní část obou dveří. Na levém a pravém boku sklápěcí korby byl reklamní polep s textem psaným velkými písmeny: „Centrum užitkových vozidel." Další reklamní polepy s názvem poškozené společnosti, byly umístěny na dveřích řidiče a spolujezdce. Odkaz na internetové stránky majitele vozidla, byl nalepený na kapotě.

„Automobil stál na travnaté ploše od poloviny února, byl zcela nový a neměl registrační značky. Vozidlo mělo zdviženou sklápěcí nástavbu," dodala Kroutilová.

Krádež vozidla natočila kamera na nedaleké čerpací stanici. Díky tomu policisté zjistili, že pachatelé na místo přijeli tmavým vozidlem v provedení combi. Pravděpodobně se jednalo o značku Audi.

V době krádeže projížděla po silnici vozidla. Policisté se proto obrací na jejich řidiče, kteří by mohli poskytnout k případu důležité informace.

„Pozornost mohlo také vzbudit u nějakého občana osobní vozidlo, které v sobotu časně ráno jelo ve směru z Třebíče a táhlo za sebou automobil Peugeot Boxer se zdviženou sklápěcí korbou. Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout kriminalistům informace směřující k dopadení pachatelů nebo vypátrání odcizeného vozidla Peugeot Boxer, aby se přihlásili na tísňové lince 158," žádá Kroutilová.